Víme první: Budou se vybírat nové barvy přechodů, bílá v zimě nevyhovuje

Čtení na 1 min

Přechody pro chodce alias „zebry“ zná úplně každý, proto je poněkud zarážející, že si je někteří řidiči pletou s parkovacím místem. V některých lokalitách je to téměř evergreen.

Na druhou stranu je ale potřeba podotknout, že pro zimní období není bílá barva přechodu vhodná, neboť splývá s napadaným sněhem a tak přechody nejsou vidět. Dost často také bývají pod sněhem skryté, neboť do některých částí města noha, natož ruka s lopatou, technických služeb ještě nevstoupila … Stačí si přečíst příspěvky na sociálních sítích a hned máte jasno, řekl nám exkluzivně mluvčí Magistrátu města Plzně.

Výkonnost pracovníků technických služeb ale nyní nechme stranou a zaměřme se na zmíněnou nevhodnou barvu vyznačených míst pro přecházení. Vzhledem k tomu, že se opravdu v zimním období ukázala jako nevhodná, hodlá město vyhlásit anketu na její změnu. Barvou, která zvítězí, se pak každoročně na podzim přechody natřou, aby byly ve sněhu vidět. Podle úředníků magistrátu by byla nejlepší nějaká reflexní barva, či růžová nebo řvavě zelená, ale finální výběr nechají na občanech.

Mluvčí magistrátu nám dnes 1. dubna potvrdil, že anketa bude vyhlášena ještě před prázdninami, aby bylo do zimy včas jasno!

 

Vizualizace možné nové barvy přechodů pro chodce
Sdílejte
Komentovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *